Prečo voliť SPOLU – občianska demokracia

Strana SPOLU – občianska demokracia je novou politickou silou, ktorá vznikla spájaním spoľahlivých a skúsených ľudí okolo Miroslava Beblavého. Po parlamentných voľbách v roku 2016 sa Miroslav Beblavý, Katarína Macháčková a Simona Petrík rozhodli dodržať slovo, ktoré dali voličom, a nevstúpili do vlády so Smerom. Opustili svoju stranu a zostali mimo vlády aj mimo parlamentných klubov, aby pracovali na dosiahnutí cieľa, ktorým je výmena vlády škandálov za odbornú a proeurópsku silu, ktorá bude riešiť skutočné problémy ľudí. Postupne sa k nim pridali aj ďalší poslanci a ľudia z regionálnej politiky, aktivisti a priaznivci proeurópskej, stredopravej orientácie.

Od svojho ustanovujúceho snemu v marci 2018 je strana SPOLU silou, ktorá každodennou politickou prácou usiluje o odbornú, slušnú a zároveň proeurópsku alternatívu súčasnej vládnej koalície. Na tento účel prináša kvalitnú programovú ponuku a ľudské zdroje potrebné na jej presadenie.

Základným programovým dokumentom je ustanovujúcim snemom schválený program s názvom Rekonštrukciu štátu, ktorá sa venuje nielen zmene štýlu vládnutia, ale aj navráteniu spravodlivosti a zlepšeniu situácie v oblasti školstva a zdravotníctva.

Programové priority SPOLU:

• rekonštrukcia štátu,

• proeurópska orientácia,

• vyššie mzdy,

• dostupné zdravotníctvo a kvalitné školstvo,

• zelená krajina a prosperujúce regióny.

Čím sa líši SPOLU od iných politických strán?

SPOLU nezaložil bohatý podnikateľ ani celebrita. Je to strana občanov, ktorí sa živia prácou a ktorí si myslia, že politiku by mali mať možnosť robiť aj ľudia, čo nemajú na účte milióny. Strana SPOLU je vnútorne demokratická a snaží sa mať mnoho členov, ktorí o nej môžu rozhodovať. V súčasnosti má zástupcov vo viac ako 60 okresoch na Slovensku. Komunita Spolu na Facebooku má 4 000 členov a každý deň pribúdajú ďalší.

  • SPOLU - Občianska demokracia
    SPOLU - občianska demokracia